Esqueen.pl - Blog o prezentach i zabawkach

Bez kategorii

Jak wybrać śpiworek do wózka

Mamy chcą spacerować z dzieckiem przez cały rok, by zapewnić mu styczność ze świeżym powietrzem. Wymaga to jednak odpowiedniego przygotowania, i dopasowania ekwipunku do aktualnej pogody. Dziecku nie może być ani za chłodno, ani za ciepło, trzeba o tym pamiętać, wybierając śpiworek.

Największa ilość rodziców poszukuje takiego produktu przed zimą. Stanowi on wtedy bardzo duże ułatwienie, nie trzeba już bowiem zakładać na malucha tak wielu dodatkowych ubrań. Jest to wygodniejsze i dla rodzica, i dla dziecka, a przy tym zmniejsza ryzyko przegrzania, co jest tak samo niekorzystne, jak wychłodzenie.

Przede wszystkim, śpiworek świetnie osłania od mrozu i porywów wiatru, dzięki czemu dziecko się nie wychłodzi. Wybierając śpiworek do wózka, w pierwszej kolejności uwzględnić należy wzrost dziecka. Nie może być oczywiście za krótki, ale też nie za długi, bo narażałoby to dziecko na wsuwanie się do środka.

Dla większego dziecka, stawiającego pierwsze kroki, praktyczne są śpiworki z odpinanym dołem. Daje to wygodę dziecku, przy zachowaniu ochrony przed chłodem, a przy tym nie naraża się materiału na zabrudzenia.

Szukając śpiworka do zastosowania zimą, należy przyjrzeć się czy jest on dostatecznie dobrze ocieplony, na tyle, by uchronić dziecko przed temperaturą spadającą poniżej zera stopni. Trzeba też pamiętać, że dziecko i tak będzie miało na sobie cieplejsze ubranie, które je powiększa, śpiwór nie może być więc zbyt mały. Krępowałoby to jego ruchy, i powodowało niezadowolenie oraz niepokój. Wybierając śpiworek na cieplejszą porę, wiosnę, lato lub ciepłą jesień, nie musi on być tak gruby. Stosując go w takiej porze, musi wręcz być cieńszy, by nie przegrzać dziecka.

W każdym przypadku, należy dostosować kształt śpiwora do kształtu stosowanego wózka. Jeśli maluch ma tendencje do silnego wiercenia się, można wybrać model z mocowaniem specjalnymi pasami, które będzie stanowiło dla niego dodatkowe zabezpieczenie przed niepożądanym wypadnięciem z wózka i niepotrzebnymi obrażeniami.