Esqueen.pl - Blog o prezentach i zabawkach

Torba Lionelo Sophie
Dziecko

Akcesoria na piknik z dzieckiem

Wraz z nadejściem cieplejszych dni chce się spędzać coraz więcej czasu na dworze. Włącza się w to także dzieci, którym kontakt z naturą i świeżym powietrzem jest równie potrzebny. Świetnym pomysłem na rodzinną aktywność jest urządzanie sobie wspólnych pikników.

O ile przed przyjściem dziecka na świat często wystarczył koc i przekąski, o tyle posiadając dziecko jeszcze bardziej niż wcześniej warto zainteresować się akcesoriami, które na tej przestrzeni mogą się przydać.

Duże znaczenie przy maluchach ma pielęgnacja. Trzeba mieć przy sobie pieluszki, kremy, dodatkowe ubranka, istotne jest więc posiadanie pakownej torby, która to wszystko pomieści i utrzyma w porządku, by łatwo było odnaleźć co trzeba.

Torba taka powinna być z łatwego do utrzymania w czystości materiału, by po podniesieniu z ziemi wystarczyło ją przetrzeć. Zawsze dobrze sprawdzają się przegródki, ułatwiająca posegregowanie rzeczy. Istotnym produktem dla dzieci będących jeszcze w okresie pieluszkowym są przewijaki.

W przypadku pikników nie chodzi tu oczywiście o ciężki mebel, ale sprytnie pomyślany materiał. Można go zwinąć w taki sposób, by jego ostateczny rozmiar nie przekraczał wielkości zwykłego portfela. Materiał, z którego został wykonany, przeznaczony jest do wielokrotnego użycia. Po jednorazowym wykorzystaniu, nawet, gdy ulegnie zabrudzeniu, jest bardzo łatwy do umycia, wszystko za sprawą śliskiej powierzchni. Można go więc stosować przez cały sezon, a także w dalszym ciągu, kiedy dziecko wyrośnie już z pieluszek, ale pojawi się nowy potomek.

Przy dziecku karmionym butelką przyda się także sprytny pokrowiec termiczny. Służy on do okrywania butelki, aby wewnątrz niej utrzymywała się stała temperatura zawartości. Zupka czy herbatka nie ostygnie więc zanadto, a mleko nie będzie mogło się popsuć.

Aby zabrać większą zawartość herbaty czy zupy dla całej rodziny, przydadzą się większe, poręczne termosy. Samemu dziecku picie bez oblania się ułatwi kubek niekapek, z przygotowanym otworem do picia w specjalnej przykrywce.