Esqueen.pl - Blog o prezentach i zabawkach

Laktator elektryczny
Niemowlak

Akcesoria dla mam karmiących piersią

Dziecko karmione piersią jest w stanie najeść się bez żadnych dodatków i specjalnych akcesoriów, są one jednak przydatne dla mamy. Dotyczy to zwłaszcza kobiet aktywnych, od początku zabierających dziecko w różne miejsca, nie zawsze więc karmiących w domowym zaciszu.
Rynek dostosował się już do potrzeb dzisiejszych, nowoczesnych kobiet. Zawiera się na nim wiele przydatnych, trafionych produktów, które ułatwią mamom karmienie piersią, zarówno w codziennym ujęciu, jak i podczas pobytu poza domem.
Duże ułatwienie przynosi przede wszystkim specjalny biustonosz. Bardzo przyspiesza on przygotowanie dziecka do karmienia i sam ten proces. W normalnym biustonoszu, trzeba staranniej układać dziecko, pilnując by było mu wygodnie. Trzeba też wyjąć prawie całą pierś, co wiele kobiet krępuje, powodując wrażenie, że ktoś z boku może się przyglądać.

Dziecko często może zgłodnieć choćby podczas spaceru, więc taki biustonosz z miseczką zawierającą możliwość otwierania jej samej, bez całkowitego odsłaniania piersi, bardzo upraszcza wiele sytuacji. Obecnie jest wiele modeli do wyboru, zaprzeczających wyobrażeniom o niskiej atrakcyjności.

Wychodząc z dzieckiem na spacer nie sposób nie docenić dobrego wózka spacerowego Caretero.

wózek spacerowy Caretero Sonata

Lekki, atrakcyjny wzorniczo wózek spacerowy, wykonany z dobrej jakości naturalnych materiałów jest nieocenioną pomocą dla młodej mamy. A bogata seria wózków spacerowych Caretero reprezentowana przez modele Alfa, Jeans i Sonata spełni oczekiwania wszystkich.

 

Kolejnym, bardzo popularnym produktem, jest laktator. Pozwala on na nakarmienie dziecka tym samym posiłkiem, który pochodzi z piersi mamy, nawet gdy mamy nie ma pod ręką. Wystarczy odciągnąć pokarm, co czyni się w bardzo prosty sposób, szczególnie w przypadku elektrycznych modeli. Potem dziecko może zostać nakarmione przez innego członka rodziny albo pozostającego z nim opiekuna.

Chociaż dla większości mam karmienie piersią jest cudownym i magicznym przeżyciem, zbliżającym je jeszcze bardziej do maleństwa, to jednak wiąże się to także z bólem. Brodawki bywają podrażnione, co niestety obniża przyjemność karmienia. Pomocą w tym przypadku jest nawilżający i natłuszczający krem do brodawek. Jego działanie przynosi ulgę i zapobiega późniejszemu, dalszemu pękaniu brodawek.

W odpowiednich sklepach jest duży wybór tego typu produktów, dostępne są one w dobrych cenach.